KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15418176
nr 1541 8176
Per Thorlin
(f. 1923), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -70, "Öar i Kosterarkipelagen". Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 69x65 cm
Per Thorlin, svensk målare född i Oslo 1923.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 22 maj 2023
kl 19:05:39
22/5 16:10:01